Trápí tě zápach z úst? Rozhodni se s tím něco dělat!

4. července 2014 v 10:06 | Nathalia |  Tipy
Vždy když mluvíš tak si dáváš ruce před pusu, protože máš pocit že ti páchne z úst? Pokud ano a trápí tě to, rozhodni se s tím něco dělat a nenechej to náhodě. Nejdříve si ale musíš přiznat pár věcí jako například: Čistíš si pravidelně zuby? Jíš denně nekolik porcí ovoce a zeleniny? Dodržuješ pitný režim? Pokud jsi na nějakou z těchto otázek odpověděl/a NE, pokračuj v tomto článku....

1.Čistíš si své zuby pravidelně?
Jedna z mnoha příčin může být i nečištění zubů. Dále je ale také dobré vědět, že k čištění zubů nepotřebuješ jen kartáček a pastu ale také plno dalších přípravků. Doporučené je používat také dentální nit a ústní vodu. Ústní voda se zbaví všech bakteriích které tvůj kartáček dokonale nevyčistil.
2.Záleží i na tom čím se stravuješ
Při zápachu u úst nejde jen o to jestli si čístíš zuby, nebo ne. Jde i o to co jíš. Měl/a by jsi hlavně jíst čerstvé a zdravé jídlo každý den. Zeleninu a ovoce. Tyto potraviny jsou jsou bohaté na přírodní antioxidanty a fytonutrienty, které podporují celkové zdraví zubů a ústní dutiny.
3.I jazyk je důležitý!
Nezapomínej na čistění jazyku. I to může být přičina zápachu z úst. Na konci jazyku se rádo usazuje plno bakterií a pokud na číštění jazyku zapomínáš, bakterie tam takzvaně ''hnijí'' a vytvářejí nepříjemný zápach. Čišti jazyk do té doby, dokud nebude krásně červený nebo růžový. Pokud na svém jazyku vidíš bílý povlak, jsou na něm pořád bakterie.
4.A co takové žvýkačky? Které? Zabírají vůbec?
Na tuhle otázku existuje jen jedna velmi rychlá a stručná odpověď, ano, zabírají, ale jen ty bez cukru!
Žvýkačky ti osvěží dech, pomohou proti zubnímu kazu ale ne ty s cukrem! Proto když jdeš do obchodu, šáhni vždy po žvákačkách s nápisem BEZ CUKRU!
5.Poslední věc, PITNÝ REŽIM JE ZÁKLADEM VŠEHO!
Správný pitný režim není jen pro dobrou náladu, zdraví ale i pro tvůj svěží dech! Častým pitím smýváš bakterie z tvých úst. Pokud budeš často pít, tvoje tělo bude uvolňvat enzymy prostřednictvím slin, jež zničí všechny špatné bakterie. Tudíž, nezapomeň denně dostatečně pít!

To by bylo asi všechno k dnešnímu článku. Napadlo mě to, protože si myslím že hodně lidí tímto trpí a tak jsem chtěla napsat alespoň pár tipů jak to zamaskovat nebo se toho dočista zbavit. Doufám že se Vám článek alespoň trošku líbil, mějte se hezky a ahoj:3

xoxo Nataly


 


Komentáře

1 Ilyya Lay Ilyya Lay | Web | 6. července 2014 v 23:02 | Reagovat

Skvělej článek!:) Ani sem nevěděla že na něčem takovém má zásluhu i ovoce a zelenina.)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama